Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

můj problém

Když jsem se zpožděním pročítala materiály ke 4.lekci a následně reakce účastníků, uvědomila jsem si, že můj pocit, že do tohoto kurzu nejsem schopna ničím přispět, je sice správný, ale na druhou stranu, je tento kurz pro mě velkým přínosem. Děkuji panu Brdíčkovi za podporu a motivaci a všem kolegům za ochotu podělit se o zkušenosti, které mají jako učitelé a to nejen jako učitelé IVT (tak se předmět nazývá na naší škole).

V tomto kurzu jsem se setkala s žučiteli, kteří jsou schopni a hlavně ochotni spolupracovat s kolegy, nabízet svoje zkušenosti, odborné znalosti i podporu nám „méně znalým“, za co jsem jim moc vděčná. Podle mě, je pro učitele spolupráce s kolegy velmi důležitá, ale ještě důležitější je vědomí, že kdykoli za nějakým kolegou zajdu s nabídkou spolupráce v rámci mezipředmětových vztahů nebudu odmítnuta se slovy: “ Toto nemám v ŠVP, takže to dělat nebudu“. A toto mi například na naší škole dost chybí, zvlášť u kolegů vyučujících IVT. Proto jsem ráda, že na jiných školách jsou vyučující tak ochotní a spíš vidí problém opačně, že učitelé ostatních předmětů nemají o spolupráci s nimi zájem.

A tak mě napadá otázka. Kde je problém? Já jsem si sama pro sebe na tuto otázku našla odpověď. A to právě díky tomuto kurzu. Nelze hledat chybu jenom v systému, je potřeba hledat chyby i u sebe. Dokáži já s kolegy komunikovat tak, abych u nich vzbudila zájem, abych je přesvědčila o svém nadšení? Je mé nadšení dostatečné? Jsem schopná je předávat dále?

Když jsem se nad těmito otázkami zamyslela. Došla jsem k závěru, že chyba je i ve mně, že mi první či druhý neúspěch vezme nadšení i energii, a že potřebuji právě takovýto kurz, který mě znovu nabije a dodá mi sílu hledat další možnosti jak nadchnout ve škole  kolegy pro  spolupráci a vzájemné propojování předmětů.

Sama za sebe se snažím, alespoň částečně využívat technologie ve výuce, ale podle dnešní lekce zjišťuji, že jsem teprve na začátku. Tato lekce pro mě však byla velkou motivací a doufám, že se mi v brzké době podaří postoupit zase o krůček dál..


    hodnotil 1 uživatel

Jeden komentář k příspěvku

  1. avatar

    Děkujeme za milá slova. Ať se vám podaří vaše předsevzetí splnit. Vaše online komunita (tedy my všichni účastníci kurzu) vás bude podporovat.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.